Logo ASK Soli Deo

Soli Deo

Akademickie Stowarzyszenie Katolickie

Czas to miłość

 
Zdjęcie członków stowarzyszenia (0)
| ASK Soli Deo
Plakat zapraszamy do soli deo

Chcesz do nas dołączyć?

Jest kilka sposobów dołączenia do Soli Deo:

  1. Przyjdź na spotkanie informacyjno-szkoleniowe "Wstąp do Soli Deo" lub na organizowaną przez nas konferencję, bal, wyjazd lub inne wydarzenie.
  2. Napisz do nas na [Ochrona antyspamowa adresów e-mail. Włącz javascript, aby zobaczyć adres]
  3. Zaprzyjaźniona osoba z Soli Deo pokaże Ci jak funkcjonuje nasza organizacja.

1. Dołączenie poprzez spotkanie "Wstąp do Soli Deo".

Spotkanie informacyjno-rekrutacyjne jest obowiązkowe dla każdej osoby, która chce dołączyć do ASK Soli Deo. Są różne formy wstąpienia do naszego stowarzyszenia, jednak osoba, która chce działać i stać się członkiem Soli Deo musi je odbyć w określonym czasie.

Kilka razy w semestrze na różnych warszawskich uczelniach jest okazja, aby wziąć udział w spotkaniu informacyjno-rekrutacyjnym prowadzonym przez naszego HR-a.

W trakcie tej krótkiej konferencji HR przekaże Ci wiedzę w pigułce na temat naszego stowarzyszenia. Dowiesz się czym się zajmujemy oraz jak funkcjonuje nasza organizacja od kuchni. Dodatkowo poznasz struktury organizacji: kim jest HR, a kim PR oraz czym różni się sekcja od koła terenowego. Dowiesz się jakie wydarzenia organizujemy i jak możesz wykorzystać swoje talenty na Chwałę Bożą.

Dzięki temu świadomie podejmiesz decyzję o dołączeniu do Soli Deo oraz w jakie działania chcesz się zaangażować.

Nie musisz być studentem uczelni, na której jest organizowane spotkanie, aby do nas dołączyć.

Zatem — kiedy będzie to spotkanie? Aby się o tym dowiedzieć, najlepiej:

  1. Obserwuj aktualności na naszej stronie internetowej solideo.pl w poszukiwaniu wydarzenia "Wstąp do Soli Deo".
  2. Obserwuj oficjalny profil na facebooku facebook.com/SoliDeo1989/ w poszukiwaniu wydarzenia "Wstąp do Soli Deo". Zachęcamy, aby włączyć powiadomienia, lub "wyświetlaj najpierw".
  3. Napisz e-mail na adres [Ochrona antyspamowa adresów e-mail. Włącz javascript, aby zobaczyć adres] z prośbą o poinformowanie Cię o spotkaniu. W odpowiednim czasie prześlemy Ci informację.

2. Dołączenie na wydarzeniu

W trakcie wydarzeń rozdajemy listy, na których masz okazję wpisać swoje dane kontaktowe( najczęściej prosimy o adres mailowy). Dzięki temu mamy okazję poinformować Cię w jaki sposób możesz dołączyć do naszego stowarzyszenia.

Najlepiej jednak podejść do jednej z osób będącym członkiem Soli Deo (m.in. są to osoby, które organizują wydarzenie). Tak, to wymaga odwagi, ale nie stresuj się! Jesteśmy otwarci na nowe osoby i chętnie z Tobą porozmawiamy! Dzięki temu dowiesz się od razu o najbliższych wydarzeniach oraz jak najszybciej rozpocząć swoją przygodę z ASK Soli Deo.

3. Zawsze możesz podesłać krótkiego e-maila na [Ochrona antyspamowa adresów e-mail. Włącz javascript, aby zobaczyć adres].

W mailu zwrotnym prześlemy informacje na temat najbliższego spotkania informacyjno-rekrutacyjnego oraz rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

Typowa droga członka Soli Deo

Wyobraźmy sobie Anię. Ania właśnie rozpoczęła studia w Warszawie. Zdążyła już zapoznać się z profilem wielu duszpasterstw, być może dołączyła do któregoś. Ma jednak potrzebę nie tylko aktywnego włączenia się w życie Kościoła, ale także chciałaby nieść radość płynącą z Ewangelii kolegom i koleżankom z warszawskich uczelni.

Ania usłyszała o ASK Soli Deo, gdy zaprosiliśmy na jej uczelnię znamienitego prelegenta. Przyszła na konferencję i podeszła do sympatycznie wyglądającego Marka, który był zaangażowany w organizowanie tego wydarzenia. Marek zapytał ją na jakiej uczelni studiuje i powiedział jej kto jest HR-em jej koła i jak może się z nim skontaktować (bądź też dał jej kontakt do HR-a Głównego)

Po konferencji Ania szybko znalazła swoją HR-kę — Marysię na Facebooku (alternatywnie wysłała do niej e-mail). Marysia opowiedziała Ani kiedy spotyka się ich koło uczelni i na jakich zasadach działa. Dodała ją do grupy członków Soli Deo na Facebooku i opowiedziała jakie projekty teraz organizują oraz w co może się zaangażować.

Ania zaczęła uczęszczać na spotkania swojego koła, zawarła nowe przyjaźnie. W międzyczasie odbyła spotkanie informacyjno-rekrutacyjne na jednej z uczelni. Zaczęła włączać się w organizację wydarzeń. Spełniała się używając swoich talentów w Bożej Sprawie. Gdy zbliżał się koniec semestru HR Główny Soli Deo dał Ani do podpisania deklarację członkowską. Podpisując ją Ania stała się pełnoprawnym członkiem ASK Soli Deo.

PS. Ania, Marek i Marysia to fikcyjne osoby. To możesz być Ty! Żaden talent nie może się zmarnować, a używanie ich w celu szerzenia Dobrej Nowiny daje poczucie spełnienia i napełnia duszę Bożą Radością!

(Uwaga! Aby stać się pełnoprawnym członkiem ASK Soli Deo konieczne jest odbycie szkolenia prowadzonego przez naszego HR i podpisania deklaracji członkowskiej, co dzieje się zwykle na koniec semestru).

Jeśli jesteś chętny(-a) do utworzenia i rozwinięcia koła ASK Soli Deo w mieście w którym studiujesz, skontaktuj się z nami!