Logo ASK Soli Deo

Soli Deo

Akademickie Stowarzyszenie Katolickie

Czas to miłość

 
Zdjęcie członków stowarzyszenia (0)
Sylwester z ASK Soli Deo

Sylwester z ASK Soli Deo

Akademickie Stowarzyszenie Katolickie Soli Deo serdecznie zaprasza na Bal Sylwestrowy 2019/2020!

Zapewniamy szampańską zabawę do białego rana, niesamowitą muzykę oraz doborowe towarzystwo! Wszystko to sprawi, że tegoroczna impreza będzie niezapomniana.

Pragniemy rozpocząć wydarzenie Mszą Świętą o godzinie 19:00 w kościele pw. Bogurodzicy Maryi (ul. Powstańców Śląskich 67A). Następnie o godzinie 20:00 rozpocznie się zabawa w sali przy ul. Powstańców Śląskich 67D, która znajduje się tuż przy kościele.

Cena wynosi 159 zł i obejmuje całonocny catering w formie szwedzkiego stołu( w ramach którego będą podane dania obiadowe, przystawki, napoje, ciasta, kawa i herbata) oraz usługę DJ'a. O północy zostanie podany szampan.

Zapisy odbywają się poprzez formularz: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScGp7wLRxfkKNcgHOClDI256zcdebcJkQ5IWA8CxjFgQAN5Bg/viewform?usp=sf_link i trwają do 22.12.2019r. Dane do przelewu zostaną podane w wiadomości z potwierdzeniem zapisu. Na wpłaty czekamy do 26.12.2019r.

UWAGA! Podkreślamy, iż jak każde wydarzenie organizowane przez ASK Soli Deo, Sylwester ma charakter bezalkoholowy (oprócz szampana o północy). Obowiązują stroje wieczorowe. Impreza jest kierowana do osób w wieku do 30 roku życia włącznie.

W razie wszelkich pytań prosimy o kontakt na adres [Ochrona antyspamowa adresów e-mail. Włącz javascript, aby zobaczyć adres]

Do zobaczenia!

Cykl konferencji na Politechnice

Cykl konferencji na Politechnice

Boże Narodzenie. Niby tylko dwa wyrazy: "Bóg" oraz "narodziny", które w połączeniu dają nazwę wspaniałego święta. Gdyby zabrać którekolwiek z nich, wyrażenie naturalnie straciłoby swój sens oraz wszystko co się za nim kryje. Rozpoczynając okres adwentu, chcielibyśmy skupić się na pierwszym słowie, czyli postaci Boga podczas naszych świąt. Czy jest w nich obecny? Czy może gdzieś Go zapodzialiśmy?

Zapraszamy na cykl konferencji przedświątecznych pt. "Jak nie zgubić Boga w Boże Narodzenie?"

Dowiemy się między innymi: •Jak dobrze przeżyć adwent? •Jak nie zgubić istoty Bożego Narodzenia? •Co zrobić, aby podczas naszych świąt nie zabrakło tego, co najważniejsze?

2.12, godzina 19:00 - konferencja w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej, sala 144

3.12, godzina 19:00 - konferencja w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej, sala 144

4.12, godzina 19:00 - msza święta w kościele Najświętszego Zbawiciela przy ulicy Marszałkowskiej 37

Serdecznie zapraszamy

Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego

Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego

7 czerwca 2020 roku na Placu Piłsudskiego w Warszawie kardynał Stefan Wyszyński zostanie Beatyfikowany!

Nasz Patron zmarł w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 28 maj 1981 roku. W 1988 po żarliwych modlitwach za wstawiennictwem kard. Wyszyńskiego została uzdrowiona 19-lentnia szczecinianka chora na nowotwór tarczycy, w tamtych czasach uważany za nieuleczalny. Proces beatyfikacyjny kardynała Stefana Wyszyńskiego na etapie diecezjalnym rozpoczął się 20 maja 1989 roku, a zakończył 12 lat później 6 lutego 2001 roku. W trakcie procesu szczegółowo zbadano całe życie Prymasa Tysiąclecia w trakcie którego zgromadzono aż 2,5 tysiąca stron akt. 27 kwietnia 2001 roku wszystkie dokumenty zostały złożone w watykańskiej Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.
24 września 2019 roku komisja składająca się z kardynałów i biskupów potwierdziła autentyczność cudu uzdrowienia za przyczyną sługi Bożego. A już 7 czerwca 2020 roku prymas Tysiąclecia zostanie beatyfikowany!

Podziękujmy Bogu za życie naszego Patrona!

Rekolekcje na dobry początek z ASK Soli Deo

Rekolekcje na dobry początek z ASK Soli Deo

Akademickie Stowarzyszenie Katolickie Soli Deo ma zaszczyt zaprosić na rekolekcje wyjazdowe na dobry początek p.t. "Wszystko o samotności", które poprowadzi ks. Szymon Mastalerz SDB, kierownik ośrodka Emaus w Czerwińsku. Podczas rekolekcji zostaną poruszone różne rodzaje i aspekty samotności w naszym życiu. Postaramy się odpowiedzieć m.in. na pytania: kiedy samotność niszczy, kiedy nie szkodzi, a kiedy leczy.

Potrzebujesz zastrzyku energii oraz pogłębienia wiary na nowy rok akademicki? Chcesz połączyć dużą dawkę formacji ze zdrową integracją?

Spędź z nami te Rekolekcje! Rekolekcje są dedykowane studentom do 26 roku życia :)

KIEDY: 25-27 października 2019 r. (wyjazd w piątek wieczorem, a powrót w niedzielę po południu).

GDZIE: Salezjański Dom Rekolekcyjny w Czerwińsku nad Wisłą.

KOSZT ZAKWATEROWANIA: 130 zł (w cenie pełne wyżywienie i nocleg)

DOJAZD: Można skorzystać ze wspólnego dojazdu i powrotu linią Ekobus. Wyjazd z Warszawy w piątek o 17.50 i powrót z Czerwińska w niedzielę o 16.35. Jeśli komuś odpowiada taka forma, proszę wówczas zaznaczyć w formularzu odpowiednią opcję.

KOSZT DOJAZDU I POWROTU: 35 zł

RAZEM (dojazd + nocleg): 165 zł

LINK DO ZAPISÓW: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfkAYEHCb9ssc63HA5ipxJn-7Ht7e222tCVnjVnDumH90FOtw/viewform

Zapisy obowiązują do końca 23.10(środa)

Zapraszamy!

Inauguracja Roku Akademickiego ASK Soli Deo

Inauguracja Roku Akademickiego ASK Soli Deo

Akademickie Stowarzyszenie Katolickie Soli Deo ma zaszczyt zaprosić na uroczystą Inaugurację Roku Akademickiego 2019/2020.

Uroczystość odbędzie się w sobotę 12 października 2019 r. o godzinie 19.30 w Holu Starej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego.

Przed uroczystością, o godzinie 18:00, w Archikatedrze Warszawskiej odbędzie się msza inauguracyjna w intencji Stowarzyszenia.

W Inauguracji mogą wziąć udział Członkowie ASK Soli Deo, osoby chcące wstąpić do Soli Deo, Absolwenci Stowarzyszenia oraz inni zaproszeni goście.

Podczas uroczystości przewidziana jest część oficjalna, kiedy to zaprezentowana zostanie działalność Stowarzyszenia.

Po części oficjalnej odbędzie się całonocny bal.

Obowiązują stroje wieczorowe.

W trakcie Inauguracji rozprowadzane będą cegiełki, z których dobrowolne ofiary przeznaczone zostaną na wsparcie działalności Stowarzyszenia.

UWAGA! Obowiązują zapisy przez formularz: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd50iFIjqzmYP1MkjxmfZuRhvyVg7X2jkJXG2BJZ14iXTpgJw/viewform

Przypominamy, że uroczystość ma charakter zamknięty. Jest ona przewidziana wyłącznie dla Członków ASK Soli Deo, osób chcących wstąpić do Soli Deo, Absolwentów ASK Soli Deo (od 1989 do teraz) oraz innych zaproszonych gości. Można przyjść z osobą towarzyszącą.

Zapraszamy!

Zerówka Soli Deo 2019

Zerówka Soli Deo 2019

Przychodzimy do Was z fantastyczną propozycją na spędzenie czasu i integracje!! 😉

Zapraszamy na kolejną Zerówkę ASK Soli Deo. Te wyjazdy to już legenda. W ciągu ostatnich 30 lat jeździło na nie setki osób z największych warszawskich uczelni - UW, PW, SGH, WUM, SGGW, APS, UKSW, WAT. Zapraszamy teraz i Was! Jeśli zaczynacie studia w Warszawie, Poznaniu, Łodzi lub innym mieście i chcecie od samego początku poznać ludzi o podobnych wartościach to koniecznie jedźcie z nami!

KIEDY:

10-15.09.2019

GDZIE:

Ośrodek w Kolanie na Kaszubach

KOSZT:

480 zł

W CENĘ WLICZONE JEST:

  • nocleg
  • śniadania i kolacje
  • bilety SKM w różne miejsca
  • zwiedzanie Gdańska, Kartuz i Szymbarku
  • ognisko
  • ubezpieczenie

Zapisy przez formularz zgłoszeniowy do 12.08.2019r.

Link do wydarzenia na Facebook'u.

Gwarantujemy miłe towarzystwo i świetną atmosferę. 😁 Wyjazd bezalkoholowy.

Zapraszamy!

Wyjazd na Lednicę

Wyjazd na Lednicę

ASK Soli Deo zaprasza na wspólny wyjazd na Spotkanie Młodych na Polach Lednickich.

Wyjeżdżamy w piątek 31 maja około godziny 23:00. Cena to około 80zł.

Zapisy poprzez formularz: https://docs.google.com/forms/d/1niB4jCILj9pooJL80lbVdV0WSVBwj2lS6LfnXOWoMHY/viewform?fbclid=IwAR1DpseSN-ugJSkFXJw7oylC6MqbxmCBq8AJJdc8NJny7wfa4acj4E2PyKQ&edit_requested=true

W razie pytań piszcie na adres: [Ochrona antyspamowa adresów e-mail. Włącz javascript, aby zobaczyć adres]

W zgodzie z własnym sumieniem

W zgodzie z własnym sumieniem

Akademickie Stowarzyszenie Katolickie Soli Deo zaprasza na konferencję z Ramoną i Janem Figat pod tytułem "W zgodzie z własnym sumieniem".

Nasi prelegenci opowiedzą w trakcie niej o wpływie sumienia na życie każdego człowieka. Jak radzić sobie z wyrzutami sumienia? Jak odnaleźć się we własnych myślach? Co to takiego etyczne zachowanie? Skąd się bierze głos sumienia? Dobry rachunek sumienia to jaki? Historia małżeństwa i świadectwo żywego Boga w codziennym życiu.

Ramona i Jan Figat to katolickie małżeństwo prowadzące stronę i kanał na YouTubie "Jednym Sercem" (https://www.jednymsercem.pl/) ich życiową misją jest głoszenie Boga, swoim uśmiechem i wiarą zarażają innych. Ramona jest doktorantką na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, a Jan na Politechnice Warszawskiej.

Konferencja odbędzie się w czwartek 30.05.19r. na wydziale Farmaceutyczny, WUM - sala Olszewskiego (ul. Banacha 1) o godz. 18:00.

Zapraszamy serdecznie 😀

Byłem wszystkim co nieświęte - droga ze śmierci do życia

Byłem wszystkim co nieświęte - droga ze śmierci do życia

Akademickie Stowarzyszenie Katolickie Soli Deo ma zaszczyt zaprosić na cykl konferencji pt. Droga Wojownika, który odbędzie się w maju na Politechnice Warszawskiej. Projekt ten przeznaczony jest dla mężczyzn pragnących odkryć na nowo swoją rolę w rodzinie i społeczeństwie. Odkryć na nowo rolę syna, brata, ojca, męża, chrześcijanina i obywatela. Celem konferencji jest dostarczenie wielu wartościowych i wzmacniających treści, tak by każdy mężczyzna (wojownik) wytrwale i z radością podążał swą drogą ku prawdzie i miłości.

Jednym z tegorocznych gości będzie Maciej Jabłoński który wspólnie z małżonką Iwoną prowadzi bloga "Powołani do świętości". Serdecznie zapraszamy wszystkich mężczyzn zainteresowanych wysłuchaniem dobrego słowa.

W maju 2019 r. na Politechnice Warszawskiej zagości 5 prelegentów: • płk Bartłomiej Bernaś – „Służba rodzinie służbą Ojczyźnie”, 20 maja, godz. 19:00 • ks. Piotr Pawlukiewicz, 21 maja, godz. 19:00 • Michał Chorosiński, 22 maja, godz. 19:00 • weterani wojenni, 23 maja, godz. 19:00 • Maciej Jabłoński – „Powołani do świętości”, 27 maja, 19:00

Boska Babka - czyli do czego powołuje mnie Bóg

Boska Babka - czyli do czego powołuje mnie Bóg

Boska ja! To cykl konferencji skierowany szczególnie do kobiet. Prelegentów zapraszamy spośród znanych osób z życia publicznego jak i duchowego. Tematem przewodnim spotkań jest zwrócenie uwagi na ważne aspekty wiary chrześcijańskiej w naszym życiu oraz pokazanie, że każda z nas może być Boska i wyjątkowa na swój sposób.

Zapraszamy bardzo serdecznie na trzecią konferencję z cyklu z Iwoną Jabłońską.

Pani Iwona i jej mąż są twórcami bloga „Powołani do Świętości”, w którym opowiadają o małżeńskim życiu „we troje” – z Jezusem wśród nich. Żona i mama, niosąca Dobrą Nowinę, a także autorka licznych artykułów.

Zapraszamy:

  • 27.05.19 (poniedziałek),
  • godz. 19.00
  • Politechnika Warszawska
  • sala 144

Z Bogiem!