Logo ASK Soli Deo

Soli Deo

Akademickie Stowarzyszenie Katolickie

Czas to miłość

 
Zdjęcie członków stowarzyszenia (0)
| ASK Soli Deo
booog.png

Bóg (na szczęście) nie jest katolikiem

Kim tak naprawdę jest „dobry katolik”? Co zrobić (a czego nie) żeby nim zostać? Czy wystarczy przestrzegać przykazań? Czy można sobie zasłużyć na Bożą Miłość? A co jeśli Twoje życie wywróci się do góry nogami kiedy odkryjesz sedno Dobrej Nowiny? Czy zrezygnujesz z powielania schematów? Lekko nie będzie. Czy jesteś gotów zaryzykować?

Zapraszamy na spotkanie z Piotrem Żyłką, które odbędzie się w środę, 23 listopada, o godzinie 18:00 na Nowym Kampusie SGGW (budynek 23, Aula 1 - dojście od ul. Ciszewskiego 8, od metra Służew można dojechać autobusem 193 lub 401).

Piotrek Żyłka to chrześcijański dziennikarz, publicysta, grafik, redaktor naczelny portalu DEON.pl, stworzył i prowadzi Projekt faceBóg, polski profil papieża Franciszka oraz Sakrowpadki. Współautor wielu książek o tytułach „Życie na pełnej petardzie- czyli wiara, polędwica i miłość”, „Sposób na (cholernie) szczęśliwe życie” i in. Przyznaje, że nazywa siebie „kościelnym” i zależy mu na spotkaniach z młodzieżą w „realu”. Szczery, bezpośredni, z doskonałym poczuciem humoru i dystansem do siebie.

Sam prelegent tak mówi o konferencji:

Od najmłodszych lat słyszałem w kościele i na katechezie, że "żeby być dobrym katolikiem" trzeba przestrzegać przykazań i wypełniać Boże prawo. Przez lata słyszałem, że muszę robić coś dobrego, żeby zasługiwać na Bożą miłość. Często z ambony byłem przekonywany, że bycie chrześcijaninem polega na przestrzeganiu i bronieniu "chrześcijańskich wartości". Tymczasem Dobra Nowina to coś radykalnie innego. O tym, czym ona jest i jak odkrycie jej prawdziwego sensu może wywrócić nasze życie, relacje, marzenia i plany do góry nogami chciałbym opowiedzieć na spotkaniu. Zapraszam. Piotrek Żyłka.

Link do wydarzenia na Facebooku

Zobacz, jak dotrzeć na miejsce spotkania na mapce